6 Ağustos 2012 Pazartesi

Dating Rules from My Future Self


Yepyeni bir dizi keşfettim bugün. En az New Girl kadar komik ve tatlı :) ve üstelik bu sefer tam olarak olmasa da benim halimden alıntıları içeriyor olması hoşuma gitti.

Diziye dönecek olursak; Çocuksu bir kız, dört yıldır beraber olduğu sevgilisi Brendon'dan aşk şehri Paris'te evlenme teklifi alıyor ama kararsız. Sevgilisinin kendisi için doğru adam olup olmadığını anlayabilmiş durumda değil. Oyun geliştiricisi olarak çalışan kahramanımız Lucy, bir toplantı sırasında ortaya yeni bir fikir atıyor gelecekte kim olmak istiyorsak onu yaratmak ve geleceğimizdeki kişi olmak için doğru adımları izlemek için bu uygulamayı kullanmak. Fikir beğeniliyor. Ama olaylar burdan sonra başlıyor. Lucy, nişanlısının ailesi ile tanışmaya gitmek için hazırlanırken bilinmeyen numaradan bir mesaj geliyor, "Onunla asla evlenme! İmza: On yıl sonraki sen.". Bununla başlayan olaylarla Lucy, Brendon'un kendisini nasıl küçümsediğini ve kendisini, iş arkadaşı Noelle'yle nasıl aldattığını görüyor. Yeni bir hayata başlamak istiyor ama çok deneyimsiz, ne kimseye yaklaşabiliyor, ne de nasıl flört edileceğini biliyor. Arkadaşları, Lucy'ye yardım etmeye çalışırken işler komik bir hal alıyor.

Revenge'in yazarlarından Sallie Patrick'in yazdığı ve yepyeni yüzlerin renk verdiği, Dating Rules from My Future Self, IMDb'den 10 üzerinden 7.6 almayı başarmış, güzel bir komedi. Diziyi izlerken kendi hayatınızla karşılaştırmadan geçemiyorsunuz. Keşke herkese onu yönlendiren bir on yıl sonraki versiyonundan mesaj gelse, ya da gelecekle ilgili bir rüya görse ve alıştığı tüm hayatını o gün, o saniye koparıp atsa. Çünkü uzun süreli alışkanlıklar bir kene gibi yapışıp kalıyor insanın üzerine, çoğu insan yıllarca süren yanlış bir ilişkiden çıkmaya korktuğundan devam ediyor ilişkilerine. Sonra mutsuz ayrılıklar, yalnızlıklar, aldatılmalar, boşanmalar hepsi birbirini kovalıyor.

Demem o ki; dizi çok eğlenceli ve güzel. Ayrıca çok güzel tavsiyeler de veriyor, sizin halinizden anlıyor ve cesaretini toplamnız için sizi yüreklendiriyor.

Diziyi izleyecek olanlara benden bir not; "Keep Calm and Carry On!" ;)


Dating Rules from My Future Self'in tanıtım fragmanı: