17 Aralık 2013 Salı

Biz Hala...?

Artık beraber olmadığın ama sevdiğin biri için "sevgili misiniz?" diye sorduklarında ne cevap verirsin? Evet demek de, hayır demek de düpedüz yalan söylemek oluyor. Biri bana böyle bir soru sorduğunda artık "Evet hala sevgili" diyorum. Sonuçta; artık sevgilim olmaması, hala sevgili olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Her başımı yastığa koyduğumda aklımda o varsa, her uyuduğumda rüyamda onu görüyorsam ve hala beni ısıtan yorganım yerine onun düşleriyse, nasıl onsuz uyuduğumu söyleyebilirim ki?

Onun sevdiği gibi kalıp, onun sevdiği gibi yaşıyorsam ve istemeyeceğini bildiği şeyleri inadına yaptıktan sonra utanıyor ve üzülüyorsam istemsiz, geçip aynaların karşında vicdanımı hafifletmeye çalışıyorsam. O, hala bu kadar hayatımın içindeyken, nasıl inkar edebilirim ki olmadığını?

Aşk hep biraz kendi kendine konuşmaktır ve bir taraf sustu diye diğer tarafta sessizleşecek diye bir şey yoktur. Hem sen de bunca zaman kendi kendine konuşurken bile aslında onunla kavga etmiyor muydun? Bir gün onu severken, bir gün kızıp küsmüyor musun hala? Ama hep kendi kendine...

Aşk tüm mantık kurallarına aykırıdır!


Duygu Şener'13


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız: